500 Kč - 5000 Kč
Rychlá sms půjčka před výplatou, půjčku vyřídíte on-line do 10 minut, bez schůzky, stačí mobilní telefon.
3000 Kč - 50 000 Kč
Bez ručitele, Bez registru, Bez poplatků, Vyřízení během pár minut z pohodlí domova.
až 150 000 Kč
Půjčka s optimální splátkou od renomované společnosti. Vyřízení do 10 minut online.

Česká národní banka

Česká národní banka

Česká národní banka je takzvanou centrální bankou České republiky. Jde o orgán, který vykonává dohled prakticky nad celým finančním trhem. Samotné uřízení České národní banky podléhá Ústavě ČR a svou činnost banka vykonává na základě zákona č. 6/1993 Sb., o České národní bance. Česká národní banka funguje jako institut, který sídlí v Praze a jehož má pobočky prakticky po celé republice. Hospodaření banky je naprosto samostatné a nepodléhá v tomto ohledu žádným politickým tlakům ani zájmům.

Fungování České národní banky

Hlavním orgánem České národní banky je bankovní rada, složená z ředitelů, viceguvernérů a guvernéra. Do těchto pozic jsou jednotlivý členové voleni prezidentem republiky na období šesti let. Hlavní činností bankovní rady České národní banky je stanovení činnosti a obchodů banky, schvalování rozpočtu, organizuje uspořádání, stanovuje druhy fondů a jejich použití či uděluje souhlas k podnikatelské činnosti zaměstnanců.

Náplň činnosti České národní banky

Hlavním cílem a náplní činností v České národní bance je jednoznačně péče o cennou stabilitu v zemi. Dosažení a především dlouhodobé udržení cenové stability je trvalou a neustálou povinnosti a zájmem banky. Cenová stabilita spočívá v nízkoinflačním prostředí, které zprostředkovávají nejrůznější měnové nástroje, které jsou díky nezávislosti banky zabezpečeny. K dalším činnostem České národní banky určitě patří i podpora obecné hospodářské politiky vlády, tedy za předpokladu, že se neliší od hlavního cíle banky.

Doplňková činnost České národní banky

Česká národní banka vedle svých hlavních pracovních náplní vydává i bankovky a mince, řídí oběh peněz, sleduje platební styk a kontroluje zúčtování bank. K dalším činnostem patří dohled na bankovní sektor, kapitálový trh, pojišťovnictví, penzijní fondy, družstevní záložny a devizy.

Zkuste taky půjčky bez poplatků pro všechny klienty s příjmem.

Štítky:

ČNB

Finanční aktuality

23.12.2010 - Nebankovní půjčky

Potřebujete peníze a máte zápis v bankovním registru? Vyzkoušejte nebankovní půjčky bez registru a zástavy. Jsou to úvěry poskytované pro klienty se zápisem v registru a bez zástavy.

29.10.2010 - Půjčky bez registru

Jeno z nejoblíbenějších půjček jsou půjčky bez registru. Tyto úvěry jsou určeny pro lidi co mají zápis v registru ale přesto potřebují peníze. V takové případě jim banka peníze nepůjčí. Proto je nutné využít nebankovních společností, které poskytují půjčky i klientům se zápisem v registrech.

27.09.2010 - Půjčky pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané ihned patří k úvěrům, které je těžší získat. Klient, který žádá o peníze musí prokázat dostatečnou bonitu a schopnost splácet. Snadnější to bude mít člověk, který může ručit nějakým hmotným majetkem(nemovitost, auto, atd..). Pokud klient nemá čím ručit, je dobré pokud si sežene aspoň nějakého ručitele, který se za něho zaručí. Případně můžou o půjčku požádat manželé aby měli větší šanci ke schválení.